Mesafeli Satış Sözleşmesi

Kelime.com | Sözlükler Veritabanının Abonelik Sözleşmesi

1.TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

A.‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır) B.‘ Hiperlink Eğitim İletişim Yayın Gıda Sanayi ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti.’ ; (sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır)

AD- SOYAD: Hiperlink Eğitim İletişim Yayın Gıda Sanayi ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti.
ADRES: Tozkoparan Mah. Haldun Taner Sok. Alparslan İş Merkezi No:27 Daire:21 Merter, Güngören, İstanbul

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2.TANIMLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.
BAKAN: Gümrük ve Ticaret Bakanı’nı,
BAKANLIK: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı,
KANUN: 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’u,
YÖNETMELİK: Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ni (RG:27.11.2014/29188)
HİZMET: Bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan ya da yapılması taahhüt edilen mal sağlama dışındaki her türlü tüketici işleminin konusunu ,
SATICI: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında tüketiciye mal sunan veya mal sunan adına veya hesabına hareket eden şirketi,
ALICI: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi,
SİTE: SATICI’ya ait internet sitesini,
SİPARİŞ VEREN: Bir mal veya hizmeti SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden talep eden gerçek ya da tüzel kişiyi,
TARAFLAR: SATICI ve ALICI’yı,
SÖZLEŞME: SATICI ve ALICI arasında akdedilen işbu sözleşmeyi,
MAL: Alışverişe konu olan taşınır eşyayı ve elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanan yazılım, ses, görüntü ve benzeri gayri maddi malları ifade eder.

3.KONU

İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı : Hiperlink Eğitim İletişim Yayın Gıda Sanayi ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti.
Adres: Tozkoparan Mah. Haldun Taner Sok. Alparslan İş Merkezi No:27 Daire:21 Merter, Güngören, İstanbul
Telefon: 0 212 293 07 05
Faks: 0 212 293 56 58
Eposta: info@hiperlink.com.tr

ALICI BİLGİLERİ

Teslim edilecek kişi
Teslimat Adresi
Telefon
Faks
Eposta/kullanıcı adı

SİPARİŞ VEREN KİŞİ BİLGİLERİ
Ad/Soyad/Unvan
Adres
Telefon
Faks
Eposta/kullanıcı adı

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ
Malın /Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yayınlanmaktadır. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.
7.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

7.3. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıda gösterilmiştir.

Ürün Açıklaması AdetBirim FiyatıAra Toplam (KDV Dahil)
Kargo Tutarı
Toplam :

Ödeme Şekli ve Planı

Teslimat Adresi

Teslim Edilecek kişi

Üyelik Sözleşmesi

Kelime.com | Sözlükler Veritabanının Üyelik Sözleşmesi

Aşağıda kullanıcı / kullanıcılar (bir birey veya tarafınızca yetkili bir çalışan veya temsilci sıfatıyla temsil edilen tüzel bir kişi) ("Kullanıcı / kullanıcılar") ve Hiperlink LTD. ŞTİ. arasında burada açıklanan Sözlükler Veri Tabanı hizmetinin ("kelime.com") kullanımına ilişkin olarak uygulanacak hüküm ve koşullar yer almaktadır. Lütfen bunları dikkatli bir şekilde okuyun. "Üye Ol" DÜĞMESİNİ TIKLAYARAK, KAYIT İŞLEMİNİ TAMAMLAYARAK VE/VEYA HİZMETİ KULLANARAK, BİR HESAP İÇİN UYGUN OLDUĞUNUZU VE KELİME.COM’UN BU HÜKÜM VE KOŞULLARININ TAMAMININ ("SÖZLEŞME") SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLMASINI KABUL ETTİĞİNİZİ BEYAN ETMİŞ OLURSUNUZ.

Kelime.com | Sözlükler Veritabanı veya İki Dilli Sözlükler Veritabanı (kısaca kelime.com olarak anılacaktır) dijital telifi tarafımıza ait olan ve kayıtlı kullanıcıların içeriklerine yer sağlayıcılık hizmeti veren bir internet sitesi olup Hiperlink Ltd. Şti.’ye (Hiperlink)’e aittir.

Yukarıda yazılı olanları kabul ettiğimi beyan eder, kayıtlı kullanıcısı olduğunumda tabi olunacak kurallar ve diğer yasal konular aşağıdaki gibi olduğunu kabul ederim.

 

KAYITLI KULLANICI VE YAZAR OLMAK

18 yaş sınırı uygulamaktayız, bu nedenle 18 yaşından küçüklerin kullanıcı olması maalesef mümkün değildir.

kelime.com’a kayıtlı kullanıcı olmak için sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmekte. Bu işlem tamamlandıktan hemen sonra veya daha sonra size aktivasyon için eposta göndereceğiz.

Hesabınız aktive olduktan sonra oluşturacağınız içerikler moderatör tarafından onaylanana kadar sisteme aktarılmayacaktır ancak bu içeriklere gündem sayfasından veya farklı kanallardan erişim sağlayabiliriz.

Yazarlığınızın onaylanması kelime.com’un takdirinde olup, kayıtlı kullanıcı olmanız yazar olabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Kayıtlı kullanıcıların yazarlığa alınmasındaki değerlendirme kriterleri, tercih edilecek yöntemler veya süreye ilişkin de hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Yazar alımları sürekli yapılmakla beraber, belli dönemlerde belli kriterleri karşılayanların yazarlığa alınması gibi ek uygulamalarımız da olabilmektedir.

 

İŞLEYİŞ VE SORUMLULUKLARIMIZ

oluşturduğunuz içerik kelime.com sözlük kurallarına ve hukuka uygun olmak zorundadır. Oluşturduğunuz içerik tüm sorumluluğu size ait olmak üzere ve hiçbir ön denetime tabi olmadan yayına girdiğinden, oluşturduğunuz içeriğin hukuka aykırı olmadığından lütfen emin olun. İçerik yayına alındığı anda hukuki sorumluluğunuz başladığından, oluşturduğunuz içeriğin daha sonra tarafınızca veya şikayet/haberdar edilme vs. üzerine ekşi sözlük tarafından silinmiş olması sorumluluğunuzu ortadan kaldırmayacaktır.

Kelime.com kuralları, içeriklerin silinme sebepleri ve diğer yaptırımlar kullanıcılara site üzerinden duyurulmaktadır, bunların takibi sizin sorumluluğunuzdadır.

İçerikleriniz kelime.com kurallarına uygun olmaması nedeniyle veya hukuka aykırı olması sebebiyle yayından kaldırılabilir. Kurallara veya hukuka aykırılıklar nedeniyle yazarlığınız geçici olarak durdurulabilir veya kullanıcı hesabınız kapatılabilir. Diğer tüm haklarımız saklıdır.

Gerekli gördüğümüz takdirde ve hiçbir gerekçe göstermeksizin dilediğimiz içeriği kısmen veya tamamen yayından kaldırma, yazarlığınızı iptal etme, kullanıcı kaydınızı silme haklarını saklı tutmaktayız.

Hesabınızın güvenliğine ilişkin tüm sorumluluk size aittir. Şifrenizi kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturmanızı ve üçüncü kişilerle paylaşmamanızı, üçüncü kişilere ait web sitelerine ve/veya mobil uygulamalara kullanıcı adı ve şifrenizi girmemenizi tavsiye ederiz.

Kelime.com’a vermiş olduğunuz bilgilerinizin güvenliği için kelime.com elinden gelen özeni göstermektedir ancak kelime.com’un özen yükümlülüğünden başka yükümlülüğünün olmadığını, barındırma hizmeti ve benzeri hizmet veren firmaların güvenliği sağlayamaması veya kelime.com’a yasadışı olarak erişilerek bilgilerin ele geçirilmesi gibi hallerde doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Her ne kadar düzenli olarak yedekleme yapıyor olsak da, sitedeki verilerinizin (maddeler, mesajlar, notlar ve benzeri her türlü içerik) kısmen veya tamamen kaybolmayacağına ilişkin hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Ayrıca bu verileri kalıcı olarak silme hakkını da saklı tutmaktayız. Bu nedenle herhangi bir sebeple yaşanacak veri kaybı veya bozulması halinde hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemekteyiz. veri kaybı yaşama gibi bir endişeniz varsa ekşi sözlük’teki verilerinizi kendi imkanlarınızla yedeklemenizi öneririz.

 

SİTE İÇİ DİĞER ÖZELLİKLER

Site içi mesajlaşma, takipleşme ve diğer imkanları kullanırken hukuka ve varsa bunlara ilişkin kurallara uygun davranmanız gerekmektedir.

Kelime.com adresinde yer alan siteler -aksi yazılı olarak açıkça belirtilmedikçe- tamamen üçüncü kişilere ait olup, geliştirilmesi, işletilmesi ve yönetilmesi tamamen kendilerince yapılmakta olup, Hiperlink LTD. ŞTİ’nin bu sitelerle hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu sitelerin işleyişi, kuralları, veri güvenliği prosedürleri ve gizlilik politikaları hakkında hiçbir bilgimiz, teminatımız veya taahhüdümüz bulunmamaktadır.

 

KULLANIM ŞARTLARI

(httpswww.keliemmkldsnlc) bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

 

TELİF VE GİZLİLİK

(httpswww.keliemmkldsnlc) bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

 

SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

Bu sözleşme kelime.com tarafından önceden duyurulmaksızın ve tek taraflı olarak değiştirilebilir. Değişiklik sonrası sitenin kayıtlı kullanıcı olarak kullanım sözleşme değişikliklerinin kabulü anlamına geleceğinden sözleşme metnini belirli aralıklarla kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bu sözleşme dolayısıyla taraflar arasında doğabilecek ihtilaflarda kelime.com’un kayıtlarının (eposta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] vs.) hmk 193. maddesi anlamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil olacağını, bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul etmektesiniz.

Bu sözleşmeye Türk Hukuku uygulanacak olup, ihtilafların hallinde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkeme ve İcra daireleri yetkilidir.

 

bu sözleşme en son 10.01.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Telif ve Gizlilik

Kelime.com | Sözlükler Veritabanının Telif Hakları ve Gizliliği

Kelime.com adresinde bulunan sözlük ve eserler telif sahibi olan yayınevleri ile dijital telif sözleşmesi yapılarak elde edilmiştir. Dijital telifi bulunan eserlerin sözleşme gereğince maddenin tamamı alıntı ve kopyalama yapılamaz. Ancak kaynak gösterilerek maddebaşının bir kısmı alıntı ve kopyalama yapılabilir.

Kelime.com, bir derleme eser olup, derleme esere (içerik) ve site kodlarına ilişkin tüm haklar (kopyalama, çoğaltma, işleme, yayma) kelime.com (Hiperlink LTD. ŞTİ)’ye aittir. İçeriğe ilişkin kullanıcılar veyazarlar ile Kelime.com arasında yapılmış sözleşme hükümleri saklıdır.

Kelime.com içeriğini, içeriği değiştirmemek, ilgili yazara ve Kelime.com’a aktif link vererek atıfta bulunmak ve ticari amaç gütmeden kullanmak kaydıyla kısmen alıntılamanız mümkündür ancak tüm bu kurallara uyulsa dahi alıntılama eserin, konularının veya başlıklarının tümünü kapsamayacak ve tam içeriğe ulaşmak için kelime.com’un ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır.

Aksi yönde açık yazılı izin olmadığı müddetçe Kelime.com içeriğinin kısmen veya tamamen ticari amaçla ve/veya reklam ve benzeri gelir elde edecek şekilde kullanılması yasaktır.

Kelime.com (Hiperlink LTD. ŞTİ.) dilediği zaman, dilediği kişi veya kurumun yukarıdaki kurallara uyarak dahi alıntı yapmasını engelleme hakkı saklıdır.

Kelime.com’da oluşturduğunuz/yayınladığınız içeriklerin telif hakları size aittir. Bu sebeple kelime.com’da yayınlandığınız içeriğinizi (maddeler) ticari maksatla dahi dilediğiniz şekilde derleyip, kullanabilirsiniz. Ancak kelime.com’da yayında olan içeriklerinizi internet üzerinde başka bir sitede daha yayınlamanız halinde kelime.com’a aktif link vermeniz gerekmektedir. kelime.com, dictademy, wikilala ve hiperkitap markalarının kullanımı ise Hiperlink Ltd. Şti.’nin yazılı iznine tabidir.

Telif hakları size ait olmakla birlikte, kelime.com’da yayınladığınız tüm içerik için Hiperlink Ltd. Şti’ye çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı (lisans) vermektesiniz.

Oluşturduğunuz içerikler kelime.com’da yayında olduğu müddetçe Hiperlink bu içerikleri başta dictademy'de olmak üzere, uygun gördüğü bütün ortamlarda kendi kullanımında olan markalar altında ve/veya diğer internet sitelerinde ticari amaçla kullanma hakkına sahip olacaktır. Bunu engellemek için kullanılmasını istemediğiniz içeriği silmeniz veya hesabınızı kapamanız yeterlidir ancak bu eylemler sadece ileriye dönük olup, size daha önce yapılmış çalışmalardan içeriklerin (maddelerin) çıkarılması, telif ücreti talep etme ve benzeri bir hak vermeyecektir. Daha önce yapılmış çalışmaların yeniden basımı veya yayını da bu nedenle her zaman mümkündür.

Hiperlink, içeriklerinizin internet dışındaki ortamlarda ticari amaçla kullanılması halinde, ilgili çalışmadan kar elde edilmesi şartıyla, kendi takdir edeceği miktarda telif ödemesinde bulunacağını taahhüt eder.

Kelime.com’da yayınladığınız içeriğin size ait olduğu veya fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde kullanma hakkınız olduğu kabul edilir. Size ait olmayan içeriğin ancak kanunlarda belirtilen usule uygun olarak ve atıfta bulunmanız şartıyla yayınlanması mümkündür. Aksi halde uğrayabileceğimiz zararlardan sorumlu olacağınızı belirtmek isteriz.

 

GİZLİLİK HAKKINDA

Kelime.com’da bulunduğunuz süre boyunca 'cookie' olarak da adlandırılan çerezlerin ve buna benzer unsurların bilgisayarınıza yerleştirilmesi söz konusu olabilir. Çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber, oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve sizi tekrar tanımak ve benzeri hizmetler için kullanılabilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi http://www.allaboutcookies.org/ http://en.wikipedia.org/wiki/http_cookie ve http://tr.wikipedia.org/wiki/çerez_(internet) adreslerinden edinebilirsiniz. (verilen linklerden ulaşacağınız içeriğin güvenilirliğine ilişkin sorumluluğumuz bulunmamaktadır.)

Kelime.com’u ziyaretiniz esnasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler Kelime.com tarafından adınıza kaydedilmektedir.

Ayrıca kelime.com’a kaydolmanız esnasında ve kullanımınız süresince sizden doğrudan talep ettiğimiz (haberli) veya siteyi kullanımınız esnasında yaptığınız işlemlerin otomatik olarak kaydedilmesi (habersiz) şeklinde tarafınızdan toplanılan her türlü veriyi süre sınırı olmaksızın saklama, işleme ve kullanma hakkımız bulunmaktadır ancak bu sözleşmede aksi belirtilen durumlar saklıdır.

Sizden topladığımız veriler gizli tutulacaktır. Bu veriler kelime.com’un geliştirme çalışmalarında kullanılabilecek, anonimiteniz korunarak istatistiki veri olarak kullanılabilecek ve anonimiteniz korunmak şartıyla üçüncü kişilerle paylaşılabilecektir.

İletişim bilgileriniz sizden aksi yönde onay alınmadıkça sadece Hiperlink LTD. ŞTİ'ye ait marka ve/veya hizmetlere ilişkin bilgilendirme ve tanıtım amacıyla kullanılacaktır, iletişim bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kişilere kullandırılmayacak veya verilmeyecektir.

Yasal zorunluluğun söz konusu olması ve yetkili makamlar tarafından usulüne uygun olarak talep edilmesi halinde bilgileriniz ilgili makamla paylaşılabilecektir. Yürürlükteki mevzuat gereği tüm kayıtlı kullanıcıların sadece son 12 aylık ip bilgisi saklanmaktadır.

Kendi isteğiniz doğrultusunda mesajlaşma yoluyla paylaştığınız veya içeriklerinizde alenileştirdiğiniz bilgilerinize ilişkin olarak kelime.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kişisel yazışma yoluyla veya yayınladığınız entrylerde paylaştığınız bilgilere özen göstermenizi tavsiye ederiz.

 

Bu sözleşme en son 10.01.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Kullanım Şartları

Kelime.com | Sözlükler Veritabanının Kullanım Şartları

Kelime.com | Sözlükler Veritabanı veya İki Dilli Sözlükler Veritabanı(kısaca kelime.com olarak anılacaktır) ziyaretiniz ve kelime.com içeriğini kullanımınız aşağıdaki kullanım şartlarına tabidir:

 

KULLANIM HAKKINDA

Kelime.com adresinde yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. Kelime.com tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin Hiperlink LTD. ŞTİ’den yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır.

Kelime.com'a çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle Kelime.com’a zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde Hiperlink LTD. ŞTİ’nin yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

İş bu kelime.com, hiperkitap.com, dictademy.com ve wikilala markaları tescilli ve Hiperlink LTD. ŞTİ’nin kullanımında olup, aksi yazılı olarak belirtilmedikçe üçüncü kişilerce kullanılamaz.

 

İÇERİK HAKKINDA

Kelime.com’da yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. Aksine, kullanıcılar ve yazarlar tamamen gerçekdışı içerik dahi üretebilirler. Kelime.com'da yer alan içeriğe aşağıda 'hukuka aykırı içerik ve şikayet hakkında' kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, Kelime.com’da yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan) maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Kelime.com’da yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Kelime.com, bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

 

+18 İÇERİK HAKKINDA

Kelime.com içeriği önceden firma yetkilileri tarafından kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. Çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz. İnternet'in çocuklarca güvenli kullanımı konusunda bilgilendirme için: http://www.guvenliweb.org.tr/

 

HUKUKA AYKIRI İÇERİK VE ŞİKAYET HAKKINDA

Kelime.com, Hiperlink Eğitim İletişim Yayın Gıda Sanayi ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti. (Hiperlink LTD. ŞTİ.) ait olup, 5651 sayılı kanun çerçevesinde yer sağlayıcı sıfatı’yla (http://www.tib.gov.tr/tr/fby_kendie.html#) hizmet vermektedir. Kelime.com'da yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. Tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Ancak, Kelime.com yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.

Bir maddebaşında yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. Bu nedenle, kelime kartlarında yer alan her bir yazı 'şikayet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikayet edilebilmektedir. Bunun haricinde, sitede yer alan iletişim arabiriminden veya +90 212 293 07 05 no.lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Şikayetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikayetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. Bu nedenle şikayetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

 

KELİME.COM’UN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Kelime.com kullanım koşullarını önceden bildirmeksizin değiştirebilir. Bu nedenle, kullanım koşullarını belirli aralıklarla incelemeniz öneririz.

Hiperlink LTD. ŞTİ, kelime.com’u oluşturan tüm unsurları önceden haber vermeksizin değiştirme, sona erdirme, yenilerini ekleme, ücretlendirme haklarını saklı tutmaktadır.

Hiperlink LTD. ŞTİ, gerekli gördüğü takdirde belli kişilerin, kurumların, ip numaralarının veya ip bloklarının kelime.com’a erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Sitenin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için özen sarf edilmekle birlikte, gelişen teknoloji, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs, trojan gibi zararlı yazılımların bulaşması ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi risklere karşı antivirüs programları ve benzeri uygulamalar kullanmanızı tavsiye ederiz. Sitemizde gezinmeniz dolayısıyla karşılaşabileceğiniz yazılımsal ve donanımsal dahil olmak üzere hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunmayacağınızı peşinen kabul etmektesiniz.

 

bu sayfa son olarak 10.01.2021 tarihinde güncellenmiştir.