KelimeX hakkında

Hakkımızda merak edilen herşey, ekibimiz ve çözüm ortaklarımız

Bilinmeyen kelime kalmasın sloganıyla yola çıkan KelimeX 2019 yılında ilk sürüm olarak yayına başladı. İlk yayın macerasına tarihi dillerin öğrenimini kolaylaştırma ve eski metinlerdeki bilgiye erişim sağlamayı basitleştirmek için eski türkçe sözlükleri web ortamına aktararak başladı. Kısa süre içerisinde akademik camianın teveccühüne mazhar olan projemiz zaman içerisinde misyon ve vizyonunu genişleterek çiftdilli sözlükler veritabanı olarak yeni bir kimlik kazandı.

KelimeX logosunda yer alan X (bilinmeyen) harfi ile sloganını oluşturarak okuduğunuz metin ve eserlerde bilinemeyen, çözülemeyen ve çevrilemeyen hiçbir kelime kalmayıncaya dek büyümesini sürdürecek ve kendini her zaman yenileyecektir.

KELİMEX 3 ANA TEMELDEN OLUŞUR.

1- ARAMA: (Şimdilik) 10 dile ait toplam 48 sözlük içerisinde aradığınız kelime, tamlama, kalıp, atasözü, deyim, kişi, eser, olay ve yer adlarının hangi dil, tür, sınıf, biçim ve cinsiyete girdiğini ve sözlükler datası içerisinde hangi sözlükte ne anlama geldiğini, aradığınız kelimenin hangi tamlama, kalıp, deyim ve atasözlerinde yer aldığını gösterir. Ayrıca hangi kelime veya kelime türlerinin anlam kısmında geçtiğini ve hangi kitapta yer aldığını örnek cümlelerle gösterir. 2- ÇÖZÜMLEYİCİ: (Şimdilik) 10 dile ait doküman ve metinlerde bulunan kelimelerin yıpranma, silinme, yırtılma veya farklı sebeplerden dolayı okunamaması durumunda joker karakterlerle veritabanında bulunan binlerce maddebaşı içerisinde doğru tahminlerle doğru sonuca ulaşmanıza yardımcı olur. 3- ÇEVİRİ: Türkçeden İngilizceye, İngilizceden Arapçaya, Arapçadan Çinceye kadar yaklaşık 50 dili bir diğerine ücretsiz çevirmenize olanak sağlar. Hatta Türkçeden Osmanlıcaya ve Osmanlıcadan İngilizceye çeviri özelliği de cabası.

Ekibimiz

Kelimex’i inşa eden kurucu ve ekip arkadaşlarımız

Mehmet Saraçoğulları

WEB GELİSTİRME VS.VS.

Mehmet Saraçoğulları

WEB GELİSTİRME VS.VS.

Mehmet Saraçoğulları

WEB GELİSTİRME VS.VS.

Mehmet Saraçoğulları

WEB GELİSTİRME VS.VS.

Mehmet Saraçoğulları

WEB GELİSTİRME VS.VS.

Mehmet Saraçoğulları

WEB GELİSTİRME VS.VS.

BİZE KATILIN (KARİYER)

Türkiye’nin en büyük online kütüphane platformlarının kurucusu olan Hiperlink çatısı altında yer alan Kelimex Sözlük Veritabanını birlikte inşa ediyoruz. Bu ekipte sen de yerini alarak hemen işe başla. Formu doldurmak için tıklayın.

Çözüm Ortaklarımız

Kuruluşundan itibaren bize çözüm sunan markalar

KURUMSAL ÇÖZÜMLER

Türkiye’nin ve Dünyanın ilk online e-sözlük veritabanı olan KelimeX ilk çıktığı günden itibaren büyük ilgi ve teveccühe mazhar olmuştur. KelimeX geliştirdiği kurumsal paket ile Devlet Üniversiteleri, Kolejler, Özel Okullar ve Vakıflara esnek çözümler sunarak sözlük ve sözlükçülük mesleğine yeni bir soluk getiriyor. Talepler doğrultusunda kurumsal ihtiyaçların giderilmesi için isteğe göre plan sunuyor ve kaliteli bir sözlük veritabanı oluşturuyoruz. Hazırlamış olduğumuz sistem ile masa başından veya mobil uygulama ile rahat bir kullanım imkanı sağlayacağız. Soru sormak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

FORMU DOLDURARAK KURUMUNUZA KELİMEX’İ TAVSİYE EDEBİLİRSİNİZ.